Co to jest i jak stosować olej arganowy?

Olej arganowy jest uzyskiwany z orzechów drzewa arganowego (Argania Spinosa)- rośliny, która rośnie jedynie na południowym zachodzie Maroka. Ze względu na ograniczone występowanie drzewa arganowego, olej ten jest jedyny w swoim rodzaju. Doskonałe efekty uzyskiwane za sprawą oleju arganowego czynią go cennym i wartościowym produktem do pielęgnacji całego ciała. Znany jest od wieków przez lokalną ludność, a teraz również doceniany na całym świecie jako czysty i naturalny produkt, który naprawdę działa! Wiele światowych marek kosmetycznych używa go w swoich produktach, jednak do uzyskania najlepszych efektów używaj tylko czystego oleju arganowego bez żadnych dodatków.

Arganolie haar 2Olej arganowy do pielęgnacji skóry

Olej arganowy to prawdziwy skarb: pomaga spowolnić proces powstawania zmarszczek oraz odżywia i nawilża. Ponadto jest on bardzo dobrze wchłaniany przez skórę i nie pozostawia uczucia tłustości. Olej arganowy należy regularnie stosować do pielęgnacji twarzy oraz jako środek przeciwko suchym i popękanym plamom na skórze. Idealnie nadaje się również jako olejek do skórek przy paznokciach.

Sposób użycia: koniuszkami palców delikatnie wmasuj niewielką ilość oleju arganowego w lekko wilgotną skórę. Wystarczy kilka kropel. Przekonasz się, że z powodzeniem możesz zastąpić nim krem na noc. Twoja skóra będzie wyglądać znacznie lepiej i będzie przyjemniejsza w dotyku.

Olej arganowy do pielęgnacji włosów

Olej arganowy odżywia włosy i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Włosom matowym i puszącym się nadaje elastyczności i blasku bez obciążania ich. Przekonasz się, że suche i zniszczone włosy ponownie będą wyglądać zdrowo.

Sposób użycia: Olej arganowy stosuj zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Odrobinę oleju rozetrzyj między palcami i dobrze wmasuj w całe włosy bądź ich końcówki. Ilość oleju dobierz indywidualnie, tak aby nie dopuścić do przetłuszczenia i obciążenia. Olej arganowy może nam również służyć jako maska do włosów, stosując przed umyciem na suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę. Rozprowadź olej na włosach, zawiń w ręcznik i trzymaj około pół godziny (im dłużej tym lepiej) a następnie dokładnie umyj szamponem.

Arganlife, Twoje płynne złoto

Olej arganowy od Arganlife jest w 100% naturalny i nie zawiera żadnych dodatków. Arganlife pozyskuje olej arganowy w procesie bezpośredniego tłoczenia na zimno wyselekcjonowanych orzechów arganowych. Powstaje w ten sposób olej najwyższej jakości, w którym zachowane są wszystkie niezwykle cenne, naturalnie występujące składniki. W przeciwieństwie do wielu innych produktów nie zawiera on żadnych dodatków, jak silikony czy tanie oleje bazowe. Praktyczne opakowanie w postaci buteleczki z fioletowego szkła zapewnia dłuższy czas przechowywania. Nasz czysty olej arganowy jest naturalnym produktem do pielęgnacji, dzięki któremu będziesz błyszczeć od stóp do głów.

Trackback from your site.

Leave a comment