Czysty olej arganowy

Czysty marokański olej arganowy

argan noten

Olej arganowy od Arganlife, jest pozbawiony wszelkich dodatków. To w 100% czysty i ekologiczny produkt. Ale uważaj! Bądź ostrożny przy zakupie oleju arganowego. Ze względu na wysoką cenę, niektórzy producenci dodają inne składniki, takie jak tańsze oleje bazowe czy produkty syntetyczne- parabeny i oleje silikonowe! Czysty olej arganowy jest wymieniony jako „argania spinosa kernel oil” na liście składników.

Niektóre marki sprzedają wyrafinowaną wersję tego oleju, w którym to podczas specjalnego procesu typowy zapach jest usuwany. Wadą tego jest , że takie przeróbki niszczą zdrowe właściwości oleju. Czysty olej arganowy nierafinowany ma lekki orzechowy zapach, który znika po kilku minutach na skórze, gdyż szybko i pięknie się wchłania.

Arganlife produkuje olej wyciskając go mechanicznie bez podgrzewania. Metoda ta produkuje najwyższej jakości olej. Czysty olej arganowy jest tłoczony na zimno bez utraty jakości. Po przesączeniu olej jest następnie przelewany do specjalnych butelek wykonanych z fioletowego szkła. Ten rodzaj szkła zapewnia optymalną ochronę przed światłem, dzięki czemu nasz olej arganowy, zachowuje swoje cenne właściwości na dłużej.