Olej arganowy do dłoni i paznokci

Olej arganowy do dłoni i paznokci


Paznokcie, a przede wszystkim skórki mają tendencję do łatwego przesuszania się, w wyniku kontaktu z mydłem, produktów czyszczących czy usuwania lakieru do paznokci. Częste mycie rąk powoduje również, że paznokcie i skórki szybciej wysychają. Kiedy naskórek wysycha, staje się twardy i może nawet rogowacieć. Jeśli nie jest leczony właściwie, może to doprowadzić do infekcji, które niekorzystnie wpływają na wzrost paznokci.

Pielęgnacja naskórka

Olej arganowy to doskonały eliksir na skórki przy paznokciach. Delikatny masaż kilkoma kroplami nawilży i odżywi naskórek. Olej arganowy jest szybko wchłaniany, a jego wysokie stężenie witaminy E ma działanie regenerujące.

Regularne stosowanie oleju arganowego utrzyma Twoje skórki w doskonałej kondycji oraz wzmocni paznokcie i pobudzi je do wzrostu.

Olej arganowy można stosować w czystej postaci – wystarczy 2-3 razy dziennie wmasowywać kilka kropli w skórki i płytkę paznokciową  oraz jako składnik domowych kuracji regenerujących łamliwe paznokcie oraz szorstkie i zniszczone dłonie.

Najlepiej jest stosować olej przed pójściem do łóżka, dając mu czas do wchłonięcia się.