Olej arganowy do twarzy i skóry całego ciała

Olej arganowy do twarzy i skóry całego ciała

Gezicht & Huid

Olej arganowy doskonale nawilży Twoją skórę. Może być używany zamiast kremu na dzień i na noc, tylko kilka kropel wystarczy aby nadać Twojej skórze młodości i blasku. Dlaczego olej arganowy staje się tak popularny? Jest mnóstwo powodów. Jednym z nich, tak ważny w tych czasach to pomoc w zapobieganiu i redukcji zmarszczek oraz regulacja naturalnej produkcji sebum, które jest tak niezbędne dla zdrowej skóry.

Nałóż odrobinę oleju arganowego na koniuszki palców i delikatnie wmasuj go w skórę. Delikatny masaż rozprowadzi olej równomiernie na skórę w głąb porów. To samo stosuje się w przypadku egzemy, rozstępów i suchych obszarów: masuj do momentu aż olej zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę.

Młodszy wygląd skóry

Jednym z najbardziej cenionych właściwości oleju arganowego jest fakt, że zwalcza starzenie się skóry. Głównym czynnikiem, który przyczynia się do starzenia się skóry jest promieniowanie UV, spowodowane ekspozycją skóry na światło słoneczne.  Nawet niewielkie ilości promieniowania UV mogą prowadzić do powstawania zmarszczek. Wiele badań wykazało, że witamina E, która występuje w dużych ilościach w oleju arganowym, poprawia stan skóry (mających wpływ na jej elastyczność, suchość, szorstkość i gładkość). Skóra staje się mniej szorstka a długość i głębokość zmarszczek zmniejsza się. Olej arganowy nie tylko spowalnia proces starzenia się skóry, ale również zmniejsza skutki, które są już obecne.

Skóra sucha i problematyczna

Sebum jest substancją oleistą, która wydzielana jest przez własną skórę, aby chronić ją przed wysychaniem i zapobieganiem infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Między innymi, częste mycie skóry (kąpiel, mycie rąk) powoduje, że sebum znika, w wyniku czego skóra wysycha. Zmniejszona produkcja łoju może doprowadzić do wysuszenia skóry. Olej arganowy zawiera kilka składników, takich jak skwalen czy kwasy tłuszczowe, które są również naturalnie obecne w naszym własnym sebum. W wyniku tego, olej arganowy jest doskonały w zapobieganiu skóry przed wysychaniem oraz na objawy różnych chorób skóry, takich jak wypryski i rozstępy, które mogą być zmniejszone, poprzez nawilżenie olejem arganowym. Dzięki temu skóra staje się bardziej nawilżona i sprężysta.

Wmasuj niewielką ilość oleju dokładnie w skórę. Niech nie zmyli Cię oleista konsystencja- olej arganowy bardzo szybko się wchłania, więc nie pozostawia uczucia tłustości na skórze.

Head massage

Masaż

Ze względu na rewitalizujący wpływ na skórę, olej arganowy doskonale nadaje się do masażu. Może być dodawany do bazy olejków lub kremów do masażu. Olej arganowy może być również stosowany do masażu w stanie czystym, jednak jest bardzo szybko wchłaniany przez skórę.